Internetowa porównywarka cen ubezpieczeń

porównywarka cen ubezpieczeń

W natłoku codziennych zajęć ciężko znaleźć czas na przeglądanie ofert i propozycji towarzystw ubezpieczeniowych. Tym bardziej, że te mogą ulegać zmianie z dnia na dzień. Dlatego z pomocą przychodzą różnego rodzaju instytucje i narzędzia ułatwiające podjęcie odpowiedniej decyzji przy wyborze produktów ubezpieczeniowych. Jednym z takich narzędzi jest porównywarka cen ubezpieczeń. Jak tego typu narzędzia działają?

Porównywarka cen ubezpieczeń to z początku zwykła ankieta. Wypełnić należy wskazane w niej pola by system mógł wygenerować odpowiednią ofertę. W zależności od typu ubezpieczenia będzie trzeba wprowadzić różne dane. Dla ubezpieczenia na życie to m.in. wiek, stan zdrowia lub wykonywany zawód, wysokość ubezpieczenia oraz oczywiście dane osobiste. Z kolei chcąc porównać ceny ubezpieczenia samochodu konieczne będzie dokładne opisanie jego specyfikacji. Silnik, rok produkcji, przebieg, stan techniczny. To kwestie mające wpływ na cenę ubezpieczenia.

Następnie porównywarka cen ubezpieczeń wszystkie dane przeliczy i skonfrontuje z dostępnymi w bazie produktami ubezpieczeniowymi. Brzmi łatwo? I w rzeczywistości nie jest to trudna sprawa, a na pewno szybsza niż kontaktowanie się z przedstawicielami kilku towarzystw ubezpieczeniowych i przedstawianie dokładnie tych samych danych. W przypadku porównywarki dane wprowadzane są raz i nie klient musi je następnie analizować.

Wyniki przedstawione mogą być w różnej formie. Bądź to od razu na stronie, bądź przesłane mailowo. Częstą praktyką jest również telefon od konsultanta, który po kilku godzinach może zadzwonić z konkretnymi ofertami oraz z możliwością podpisania umowy jeśli dany produkt zyska aprobatę klienta.