Co to takiego karencja?

Co to takiego karencja? Jest ostatnie czas, który musi upłynąć od podpisania umowy ubezpieczeniowej zanim ta zacznie obowiązywać. Co to właśnie oznacza? Przede wszystkim oznacza to, że w czasie trwania karencji nie jesteśmy uprawnieni do otrzymania świadczeń nawet jeśli dotrze do zdarzenia od którego się ubezpieczyliśmy. Okres trwania karencji jest uzależniony od konkretnego ubezpieczyciela. Czasem jest to miesiąc, czasem trzy, a nawet pół roku. Są jednak produkty ubezpieczeniowe oferowane bez okresu karencji. 

Karencja nie jest tylko bezdusznym przepisem firm ubezpieczeniowych. Ma ona chronić interesy firmy przed wyłudzeniami tych, którzy ubezpieczają się tylko w celu łatwego zarobku. Oczywiście jak to często bywa, rykoszetem uderza to w uczciwych klientów. Jeśli martwi nas fakt, że mimo wykupienia ubezpieczenia nie jesteśmy chronieni – możemy poszukać oferty produktu gwarantującego ubezpieczenie bez karencji. 

Wielu ubezpieczycieli ma w swojej ofercie tego rodzaju propozycje. Oczywiście zakup takiego ubezpieczenia składa się w dodatkowymi kosztami. Nie są to wielkie ilości, jednak warto dokładnie zapoznać się z umową i zorientować się czy będzie toż opłata jednorazowa czy też doliczany będzie nam koszt to każdej opłacanej składki. Mając taką umiejętność możemy łatwo obliczyć czy dany produkt jest korzystny dla indywidualnej potrzeby klienta. 

Ubezpieczenie bez karencji zapewnia pełną opiekę od momentu podpisania umowy ubezpieczeniowej. Pamiętać jednak trzeba, by zawsze dokładnie przeczytać umowę przed podpisaniem.